Jubileusz 25-lecia MCRO – relacja

201509-jubileusz-mcro-zaproszenieW dniu 12 września 2015 r. odbyła się uroczystość 25-lecia założenia Międzywojewódzkiego Cechu Rzemiosł Optycznych w Poznaniu. Uroczystość jubileuszowa odbyła się w XVIII- wiecznym barokowym Pałacu w Wąsowie, który w otulinie 50-hektarowego angielskiego parku gościom uroczystości otworzył podwoje dawnych posiadłości zacnego rodu Szczanieckich. Tytularnymi sponsorami uroczystości były firmy Essilor Polonia oraz Hoya Lens Poland

W uroczystości licznie uczestniczyli koleżanki i koledzy – członkowie Cechu oraz honorowy Starszy MCRO – Zbigniew Dębiński, zaproszeni goście honorowi: Jan Witkowski – Prezes KRIO, dr Andrzej Styszyński , Stanisław Marczak – Wiceprezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Przemysław Trawa – Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich, Anna Lemańska – Dyrektor Projektu MTP, Starszy Cechu Optyków w Warszawie – Jerzy Wysocki, Starszy Lubelskiego Cechu Optyków – Artur Polar. Starszy Śląskiego Cechu Optyków – Aleksander Filak, Starszy Dolnośląskiego Cechu Optyków – Józef Wróblewski jak również redakcja „OKA” i „IZOPTYKI”
Cech miał również przyjemność gościć przedstawicieli firm optycznych: Essilor Polonia, Hoya Lens Poland, JZO, Krak-Optic, Alcon, Menrad Polska, Oliviero Contini.

Po mszy świętej, która odbyła się w przypałacowej Kaplicy z udziałem pocztów sztandarowych Cechów zrzeszonych w KRIO rozpoczęła się część oficjalna uroczystości w Sali Parkowej Pałacu. W części oficjalnej Starszy Cechu Leszek Gołuch przypomniał w skrócie historię i genezę powstania naszej organizacji z przypomnieniem najistotniejszych faktów z historii Cechu.

Miłym akcentem był fakt udekorowania najwyższymi odznaczeniami rzemieślniczymi. Za wieloletnie ogromne zaangażowanie na rzecz rozwoju MCRO i środowiska optyków wiceprezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu Stanisław Marczak oraz prezes KRIO Jan Witkowski uhonorowali Starszego Cechu Leszka Gołucha najwyższym odznaczeniem WIR. Odznaczenie takie otrzymał również kol Wiesław Kotelak, który jest podstarszym Cechu nieprzerwanie od 1994. Odznaczenie Za zasługi w rozwoju rzemiosła otrzymał dr A.Styszyński. Złoty medal im.Jana Kilińskiego otrzymali: Karol Machtel i Wojciech Rychlik.

Wyjątkowym zdarzeniem i symbolicznym był fakt podarowania przez kol.Wojciecha Rychlika cechowych insygniów dla MCRO.

W dalszej części Galii tego niezwykłego wieczoru na ręce Starszego Cechu przekazano szereg upominków i dowodów sympatii dla naszej organizacji.
Uroczystość i bankiet z udziałem 110 osób dopełniła wspaniała atmosfera zabawy z udziałem Szamotulskiego Zespołu folklorystycznego oraz muzyki DJ.
Nie sposób nie wspomnieć o przygotowanej i przedstawionej na roll-upach historii dziejów MCRO w Poznaniu odnoszących się do wspaniałej tradycji i osób tworzących tą organizację.
Jesteśmy przeświadczeni, że ten jubileusz i jego atmosfera pozostawiła w pamięci naszych gości niezatarte wspomnienia.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z Jubileuszu 25-lecia MCRO w Poznaniu.

Dziękujemy wszystkim firmom sponsorującym naszą uroczystość jubileuszu:

Sponsorzy strategiczni:

essilor_logo hoya-logo

Pozostali sponsporzy:

jzo_logo alcon-logo belutti-logo
bodych-logo menrad-logo albinex-logo
krakoptic-logo tracewicz-logo optimex-logo
oliviero-contini-logo amgroup-logo