Wyjazd optyków MCRO w Poznaniu

W dniach 16-18 września 2016 roku Międzywojewódzki Cech Rzemiosł Optycznych w Poznaniu organizował wyjazd szkoleniowo-integracyjny do firm: Jeleniogórskie Zakłady Optyczne oraz Liw Lewant. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami w zakresie produkcji soczewek i opraw okularowych.

Perfekcyjność cyklów produkcyjnych pokazała wszystkim, że w Polsce produkujemy na nasz rynek optyczny artykuły na światowym poziomie. Mieliśmy też przyjemność zwiedzić hutę szkła w Harrachowie w Czechach, która jest najstarszą czynną hutą w Europie. Tradycyjne metody wytapiania szkła wzbudzały wśród zwiedzających niekłamany podziw. Nie inaczej było w hucie Julia w Piechowicach k. Szklarskiej Poręby gdzie niesamowita precyzja ludzkich rąk czyniła prawdziwe arcydzieła sztuki wyrobów ze szkła, a uczestnicy wycieczki mieli możliwość ich nabycia. Liczna, 36 osobowa grupa optyków miała możliwość przekonania się, że takie wyjazdy poszerzają ich wiedzę zawodową jak również są doskonałym przerywnikiem w codziennych obowiązkach.

Uczestnicy tej wycieczki składają podziękowanie tym wszystkim osobom i firmom, dzięki którym wyjazd ten mógł dojść do skutku.